Skip to main content

Informišite se..

"Diskus hernija i rešenja"

  Diskus hernija i resenja. Najefikasniji, najlogicniji i najbrzi nacin za resavanje"diskus hernija i resenja" su  1. vezbe 2.  namestanje kicme.  1. Vezbe samo staticke (bez pomeranja) u lezecem polozaju i dozirane u odnosu na trenutne (bolove i druge simptome) i ranije tegobe, i u odnosu na trenutno stanje jacine misica.  2. Namestanje se kada uprostimo izvodi na tri nacina,  a) osteopatija, hiropraktika (kiropraktika), strukturalna osteopatija i meka hiropraktika su najbolje u akutnom stanju (kod bolova), pa cak i u hronicnom stanju, znaci bez cimanja (trust) i agresije, b) istezanje kicme,  trakcija, (dekompresija), primenjena na odgovarajuci nacin i odgovarajucu jacinu, c) namestanje atlasa, ali u odgovarajucem trenutku i samo originalnom tehnikom. Sve ovo navedeno podrazumeva da je to samo osnova za resavanje diskus hernije.  Zatim napraviti plan za resavanje diskus hernije. Strpljenje je vazan cinilac, a takodje je i deo plana. Potrebno je ...

Kako se moze spreciti pojava bolova u vratu?

 Postoji nekoliko načina da se spriječi pojava bolova u vratu:


Pravilno držanje: Održavajte pravilno držanje tijela kako biste smanjili napetost i pritisak na vratnu kralježnicu. Držite glavu uspravno, ramena opuštena i ravnomjerno raspoređenu težinu tijela.


      Vježbe za jačanje mišića vrata: Redovito vježbanje jača mišiće vrata i pomaže u sprječavanju napetosti i bolova u vratu.


     Ergonomska prilagodba radnog mjesta: Ako većinu svog vremena provodite sjedeći za stolom, osigurajte da vaše radno mjesto bude pravilno prilagođeno kako bi se smanjio pritisak na vratnu kralježnicu. Koristite ergonomske stolice, stolove i ostala pomagala koja će vam pomoći održati pravilno držanje.


Pauze za odmor: Ako dugo sjedite za računalom, pokušajte uzimati pauze svakih 30-60 minuta kako biste ustali, protegnuli se i opustili mišiće vrata.


Izbjegavanje stresa: Stres može doprinijeti napetosti i bolovima u vratu. Pokušajte se opustiti vježbama disanja, meditacijom ili drugim tehnikama opuštanja.


Održavanje zdrave tjelesne težine: Pretilost može uzrokovati dodatni pritisak na vratnu kralježnicu, pa održavanje zdrave tjelesne težine može pomoći u sprječavanju bolova u vratu.


Izbjegavanje pušenja: Pušenje može smanjiti protok krvi u mišićima i ligamentima vrata, što može dovesti do bolova u vratu.


Spavanje na odgovarajućem jastuku: Odabir jastuka koji podržava vrat može pomoći u smanjenju napetosti i bolova u vratu tijekom spavanja.


Važno je napomenuti da je svako tijelo jedinstveno, pa je potrebno prilagoditi preventivne mjere i navike vlastitim potrebama i uvjetima. U slučaju ozljede ili bolova u vratu, preporuča se konzultirati liječnika kako bi se utvrdio uzrok i preporučila adekvatna terapija

Comments